رایانه - آموزشی

رایانه

افزونه Save Complete 1.0.1 به شما کمک می کند تا یک صفحه وب را دقیقا همانطوری که هست به طور کامل ذخیره نمایید با تمامی تصاویر و اسکریپت های جانبی که در حالت عادی هرگز ذخیره نمی شوند. پس از نصب افزونه گزینه ای تحت عنوان … Save Complete Page as در منوی File نمایان خواهد شد که از این پس باید از این گزینه جهت ذخیره سازی صفحات وب استفاده نمایید.

جهت دسترسی به تنظیمات افزونه می توانید از منوی Tools گزینه Add ons را انتخاب کرده و در لیست افزونه ها ، Save Complete را یافته و بر روی گزینه Option کلیک کنید.

تب General دارای 2 گزینه است :

گزینه اول Save complete را به عنوان ذخیره کننده اصلی صفحات در مرورگر فایرفاکس جایگزین می کند.

گزینه دوم نیز گزینه … Save Complete Page as را در منوی File نمایان می سازد.

تب Avdanced نیز دارای 3 گزینه است :

گزینه اول باعث می شود تا اگر یک فریم در صفحه وب قرار داشت ، فریم نیز ذخیره گردد ( فریم به معنی بارگذاری یک صفحه یا یک کد مجزا در یک صفحه وب است )

گزینه دوم به شما این امکان را می دهد تا تمامی فایل های ضمیمه در صفحه وب نظیر فایل های فلش و فایل های صوتی را نیز ذخیره کنید.

گزینه سوم نیز به معنی تنظیم کردن لینک ها به طوری که به صفحه ای غلط پیوند نخورده باشند که خوب در حالت آزمایشی قرار دارد و ما هم نفهمیدیم که دقیقا چه کاری انجام می دهد!

یکی از کاربرد های خوب این افزونه این است که اگر شما از قالب یک سایت یا وبلاگ خوشتان آمده باشد می توانید آن صفحه را به صورت کامل ذخیره کرده و بعدا آن را ویرایش نمایید که بیشتر برای ذخیره صفحات سایت های استاتیک کاربرد دارد.


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 19:21  توسط hamy  |