رایانه - آموزشی

رایانه

Revo Uninstaller - ویندوز 
این نرم افزار رایگان که مخصوص ویندوز است، امکان پاک سازی کامل یک برنامه را از ویندوز شما فراهم می کند. توجه کنید که Add/Remove ویندوز تنها توانایی Uninstall کردن نرم افزارها را دارد. اما Revo Uninstaller علاوه بر Uninstall، توانایی شناسایی رد پاهای برنامه را نیز دارد. با کمک این نرم افزار شما می توانید کلیه فایل ها و تغییراتی را که برنامه در رجیستری ویندوز انجام داده است، بیابید و نسبت به پاک کردن آنها اقدام کنید.
کار با این نرم افزار بسیار ساده است. Revo Uninstaller لیستی از برنامه هایی که بر روی سیستم شما نصب شده اند تهیه می کند. برای پاک کردن هر برنامه از ویندوز، کافی است Revo Unisntaller را باز کرده و در تب اصلی برنامه (Uninstaller) به دنبال برنامه مورد نظر بگردید.


پس از اینکه نرم افزار مورد نظر را یافتید، می توانید با راست کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه Uninsntall مراحل پاک سازی کامل برنامه را طی کنید. بدین منظور، ابتدا فایل Uninstaller برنامه مربوطه اجرا می شود تا برنامه را از سیستم پاک کند. طی زمانی که مرحله اول در حال انجام است، Revo Uninstaller مشغول یافتن محل نصب، فایل های اضافی مرتبط و تغییراتی است که نرم افزار مربوطه در رجیستری ایجاد کرده.


در مراحل بعدی شما می توانید فایل های اضافی و همچنین تغییرات احتمالی را مشاهده نموده و نسبت به انتخاب و پاک سازی همه آنها اقدام نمایید.
قابلیت Hunter Mode نیز ابتکاری اختصاصی از Revo Uninstaller است. با کلیک بر روی گزینه hunter Mode در پنجره اصلی، برنامه به قسمت Tray Icons منتقل می شود. از این به بعد می توانید تنها با کشیدن آیکون یک برنامه، و رها کردنش بر روی آیکون Revo آن را به راحتی پاک نمایید.البته قابلیت های این برنامه به اینجا ختم نمی شود. Revo Uninstaller ابزارهایی اضافی جهت بهینه سازی ویندوز و هارد دیسک شما نیز دارد که در نسخه رایگان هم در اختیار شما قرار می گیرند. با کلیک بر روی Tools در پنجره اصلی می توانید لیستی از ابزارهای اضافی Revo را مشاهده نمایید.
در این لیست، دو گروه ابزار تحت عنوان Optimization و Tracks Cleaner وجود دارند که ابزارهایی جهت بهینه سازی ویندوز و پاک سازی فایل ها و تاریخچه نرم افزارها در خود دارند.ابزارهای Optimization:


Autoran Manager: جهت مدیریت نرم افزارهایی که به همراه ویندوز اجرا می شوند
Windows Tools: برخی نرم افزارهای کاربردی ویندوز همچون System Restore ،Disk Defragmenter ، On Screen Keyboard و . . . از این قسمت در دسترس هستند. 
Junk Files Cleander: حذف فایل های اضافی که توسط نرم افزارها در ویندوز ایجاد شده و معمولاً فضای زیادی از هارد را اشغال می کنند.

ابزارهای 
Tracks Cleaner


Browsers Cleaner: حذف تاریخچه، کوکی ها و کش مرورگرهای سیستم Microsoft Office Cleaner: پاک سازی لیست آخرین فایل های باز شده در نرم افزارهای مجموعه آفیس
Windows Cleaner: پاک سازی لیست آخرین فایل های اجرا شده در ویندوز
Edivence Remover: حذف کامل اطلاعات یک درایو (توجه کنید که اطلاعات درایوی که توسط این ابزار پاک شود، به سختی قابل بازیابی خواهند بود. این ابزار جهت پاک سازی کامل یک درایو کاربردی است. اما با فرمت تفاوت دارد.)
Unrecovarable Delete: با استفاده از این ابزار می توانید پوشه یا فایل های مشخصی را به طور کامل از کامپیوتر خود پاک نمایید؛ به طوری که بازیابی دوباره آنها تقریباً غیر ممکن می شود.
***
پاک کردن صحیح و کامل برنامه ها جهت افزایش ضریب امنیت کامپیوتر شما ضروری است. پس در استفاده از این برنامه و یا نرم افزارهای مشابه جهت پاک کردن نرم افزارهای غیرضروری تان، درنگ نکنید.
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 18:48  توسط hamy  |